HR | EN
Stadoh na povišeno mjesto i doživjeh milinu radosti.
Dr. fra Jure Radić

Održana 8. Međunarodna planinska utrka Makarska - Vošac 2015.

U nedjelju, 24. svibnja 2015. godine povodom Međunarodnog dana biološke raznolikosti i Dana zaštite prirode u Republici Hrvatskoj, u Parku prirode Biokovo održana je 8. Međunarodna planinska utrka Makarska - Vošac 2015. s ciljem podizanja svijesti javnosti o potrebi zaštite prirode i zdravog načina života.

Startna linija utrke je bila na makarskoj rivi (0,8 metara nadmorske visine), a cilj na vrhu Vošac (1422 metara nadmorske visine) u Parku prirode Biokovo. Sama staza bila je duga 8,6 kilometara, što je uz uspon od 1422 m čini jednom od najtežih u Europi. Na utrci je nastupilo preko 40 trkaća iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, te Savezne Republike Njemačke. Za sve sudionike utrke u vatrogasnom domu Makarska priređen je svečani program dodjele medalja te ručak – planinski grah, kojeg je pripremilo osoblje hotela Makarska iz Makarske.

Medalje i novčane nagrade u ime organizatora i sponzora dodijelili su Miroslav Družijanić dogradonačelnik Grada Makarske, Nenad Bekavac ravnatelj Javne ustanove „Park prirode Biokovo“ i Stjepko Vodanović predsjednik Atletskog kluba Sveti Marko Makarska. Pobjednici u ukupnom poretku za kategoriju muški seniori su: prvo mjesto Marinko Duka iz atletskog kluba Solin iz Solina sa rezultatom 1.05.32, drugo mjesto Stephan Tassani-Prell iz atletskog kluba Team Salomon iz Savezne Republike Njemačke sa rezultatom 1:06:44 i treće mjesto Milorad Vojvodić iz atletskog kluba Sljeme iz Zagreba sa rezultatom 1:08:55. U ukupnom poretku za kategoriju žene seniori prvo mjesto je osvojila Maja Marukić iz atletskog kluba Sljeme iz Zagreba sa rezultatom 1:19:25, drugo mjesto osvojila je Nataša Šustić iz atletskog kluba Sljeme sa rezultatom 1:24:34, dok je treće mjesto osvojila Tanja Samardžić iz atletskog kluba Sinj sa rezultatom 1:26:16.